sâmbătă, 13 aprilie 2013

Cuvântul autorului #1

Dragi cititori, în viitor acest blog se va axa pe literatură, fotografie şi alte derivate. Aş vrea să apară pe acest blog în viitor următoarele chestii:





Recenzii ale poveştilor de pe Wattpad. Aţi fi surprinşi să vedeţi câte poveşti bune găsiţi acolo.


Fotografii realizate de mâna voastră/noastră/mea.

Aşadar, dacă beneficiaţi de materiale, sau aveţi o poveste pe care vreţi să primiţi o recenzie, sau poate aveţi o fotografie bună, aş dori să trimiteţi la următoarea adresă: catharsicflames@yahoo.com

Mulţumesc pentru sprijin şi ne auzim curând. ^^

marți, 9 aprilie 2013

Sincer, îmi era şi frică să-mi mai deschid şi blogul, nu ştiu de ce. Probabil că n-am mai scris de mult timp, sau poate că m-am pierdut în matematică? Păi să vedem:

  1. Cred că am înnebunit de la atâta matematică, pentru că profesoara mea de la pregătire mi-a dat de terminat toată culegerea într-un singur week-end!
  2. Zilele astea m-am refugiat complet în muzică, poate şi pentru că nu aveam ce să fac înafară de matematică (?)
  3. Tot zilele astea am avut o viroză respiratorie nasoală, de am făcut febră 39 cu 5.
  4. Ah, da, zilele astea îmi propusesem să termin Divergent de Veronica Roth şi să îmi cumpăr Insurgent, sau poate Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade, care este unul dintre scriitorii mei favoriţi, alături de Stănesc, la poezie şi Cărtărescu la proză.
  5. Ăăăh... Zilele astea trebuie să merg să-mi iau costum pentru banchet. T.T


http://www.youtube.com/watch?v=An_95FqmceM